Maceratory

(7)

Maceratory szpitalne

Oferta Sani obejmuje profesjonalne maceratory do placówek medycznych od producenta DDC Dolphin – branżowego lidera z Wielkiej Brytanii. Urządzenia te służą do utylizacji naczyń z pulpy celulozowej oraz odpadów ludzkich, np. pieluch. Co ważne, cały proces odbywa w całkowicie bezpieczny sposób – zarówno dla personelu medycznego, pacjentów, jak i środowiska. Dzięki zastosowanym przez producenta technologiom (przeciwbakteryjna powierzchnia, bezdotykowa obsługa), znacząco zmniejsza się ryzyko zakażenia czy wystąpienia infekcji. O skuteczności i wysokiej jakości produktów tego producenta świadczy fakt, że znalazły zastosowanie w już ponad 1000 placówek medycznych na całym świecie

Macerator szpitalny
Obsługa maceratora

W naszej ofercie dostępne są następujące rodzaje maceratorów szpitalnych DDC Dolphin:

  • maceratory do naczyń z pulpy (papieru),
  • maceratory do pieluch.

Zapewniamy także niezbędne akcesoria do maceratorów. W naszej ofercie znajdziesz płyn do maceratorów, który wydłuża żywotność pracy urządzeń i podnosi higienę ich użytkowania.

Jak działają maceratory?

Aby, jak najlepiej wyjaśnić zasadę działania maceratorów szpitalnych, urządzenia te można porównać do dużego młynka. Mieli on naczynia z pulpy celulozowej i spuszcza do kanalizy, podobnie jak tradycyjna toaleta. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o pieluchomajtki, które są rozrywane w czasie procesu maceracji. Podstawowym celem korzystania z maceratorów jest utylizacja odpadów ludzkich w sposób możliwie jak najbardziej higieniczny i bezpieczny dla otoczenia. I cel ten maceratory DDC Dolphin realizują doskonale. 

Maceratory z oferty Sani – zastosowanie

Maceratory dostępne w naszej ofercie są przeznaczone do oddziałów szpitalnych, tak zwanych brudowników, jaki również do izolatek – czyli miejsc, gdzie troska o najwyższy poziom higieny stosowanych rozwiązań, stanowi absolutny priorytet.

Macerator do placówek medycznych

Na co zwrócić uwagę przy zakupie maceratora do placówki medycznej?

Wnętrze maceratora

W zależności od miejsca użytkowania maceratora wybór odpowiedniego modelu, wymaga przeanalizowania kilku istotnych czynników. Poniżej znajdziesz cechy i funkcje, na które należy zwrócić szczególną uwagę, aby zagwarantować wysoką wydajność macerowania odpadów, a personelowi komfortową obsługę urządzenia.

  • Bezdotykowa obsługa 

Ze względu na specyfikę działania maceratora i wynikające z niej ryzyko zakażeń krzyżowych, bezdotykowa obsługa urządzenia jest zdecydowanie jednym z najważniejszych aspektów przy wyborze konkretnego modelu. Maceratory DDC Dolphin działają w oparciu o czujniki zbliżeniowe, dzięki czemu personel medyczny nie ma bezpośredniego kontaktu z urządzeniem. Takie rozwiązanie minimalizuje zagrożenie, że osoba korzystająca z maceratora rozniesie bakterie z przycisku w placówce.

 

  • Moc silnika 

Moc silnika wpływa na szybkość i skuteczność procesu maceracji. Polecamy wybierać modele o mocy powyżej 700 W – takie urządzenia efektywniej rozdrabniają materiały ulegające maceracji. W ich przypadku znacznie zmniejsza się także ryzyko zacięcia się noży tnących. 

 

Warto podkreślić, że mocniejszy silnik oznacza również dłuższą żywotność maceratora. Urządzenia wyposażone w słabsze silniki mogą zużywać się szybciej, co prowadzi do konieczności zakupu kolejnego urządzenia, a tym samym – generuje większe wydatki. 

 

  • Ilość noży 

Ilość noży zastosowanych w danym modelu maceratora ma wpływ na to, jak skutecznie odpady zostaną zmielone. Im więcej noży znajduje się w urządzeniu, tym efektywniejszy będzie cały proces. Zalecamy, aby wybierać modele wyposażone w przynajmniej 5 noży. Taka ilość zagwarantuje nam najwyższą skuteczność. 

 

  • Funkcja komunikatów audio 

Nowoczesne maceratory są wyposażone w bardzo praktyczną funkcję komunikatów głosowych w języku polskim. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zmniejszyć liczbę potencjalnych błędów obsługi, które wynikają z nieznajomości urządzenia. Kolejną zaletą jest oszczędność czasu, który trzeba by było poświęcić na wyszkolenie personelu – ta kwestia będzie szczególnie istotna dla placówek, w których kadra pracownicza zmienia się często. 

Największe zalety maceratorów DDC Dolphin

Zastanawiasz się, w jaki macerator najlepiej zainwestować? Poniżej znajdziesz kilka powodów, dlaczego to właśnie maceratory z naszej oferty będą najlepszym wyborem – poznaj ich największe zalety. 

  • Bezpieczne dla pacjentów i personelu – maceratory DDC Dolphin z serii Pulpmatic zostały rzetelnie przetestowane. Udowodniono, że urządzenia nie uwalniają bakterii w procesie maceracji – mogłyby one stanowić potencjalne zagrożenie dla osób chorych
  • łatwa, całkowicie bezdotykowa obsługa – zminimalizowane ryzyko wystąpienia zakażeń krzyżowych i w pełni higieniczna obsługa,
  • przeciwbakteryjna technologia MicrobeSafe+ – zastosowana na powierzchniach polimerowych urządzenia. Przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze dodatki zapobiegają rozwojowi bakterii i zapewniają najwyższą higienę pracy,
  • szybkie cykle – od 65 sekund (w zależności od modelu),
  • duża pojemność – do 6-8 przedmiotów na cykl (w zależności od modelu),
  • niska głośność pracy – aby zapewnić pacjentom ciche, spokojne środowisko, a personelowi wysoki komfort użytkowania,
  • ulepszone noże tnące – dzięki nowemu kształtowi noży proces maceracji przebiega sprawniej i zmniejsza się ryzyko powstania zatorów w odpływie,
  • stały odpływ odpadów do kanalizy,
  • urządzenia przyjazne dla środowiska – niski pobór wody (od 9,5 l na cykl),
  • stały odpływ odpadów do kanalizacji,
  • funkcja automatycznego spłukiwania odpadów,
  • komunikaty głosowe – dostępne w wielu językach, w tym także po polsku,
  • wykonanie z materiałów najlepszej jakości – m.in. stali nierdzewnej wysokiej klasy,
  • intuicyjny wyświetlacz LED – czytelne informacje o błędach w pracy urządzenia.
facebook profile linkedin profile